MOTYVUOK SAVE IR DARBUOTOJUS

Pasaulio statistika sako, kad 85% planetos žmonių nemėgsta savo darbo, gal būt atėjo metas ir jūsų įmonei šiek tiek motyvuoti darbuotojus. Nepaslaptis, kad geras darbuotojas įmonei neša didelį pelną, su augančiomis įmonės akcijomis ir dividendais.

Kaip veikia mokesčių lengvata per darbdavį?

Tam, kad suprastume, kaip veikia lengvata per darbdavį, pirma turime suprasti, kaip mums mokamas atlyginimas. 

Darbuotojas gauna darbo užmokestį ir tai nėra visa suma, kurią jis uždirba. Dalį pinigų mes turime sumokėti valstybei. Taigi, darbuotojas gauna dalį atlyginimo “į rankas”, o kita dalis matosi “ant popieriaus”. 

Kad darbuotojas gautų 1000 eurų į rankas, darbovietė už tą žmogų papildomai sumoka 682 eurus mokesčių. Šias sumas išreiškus procentais galime daryti išvadą, kad kiekvienas mūsų uždirbamas 100 eurų yra apmokestinamas dar apytiksliai apie 70% mokesčių. 

Kaip mums gali padėti lengvata per darbdavį?

Naudojantis lengvata per darbdavį, ta dalis, kuri nukeliautų mokesčiams, nukeliauja į darbuotojo gyvybės draudimą arba III pakopos pensijų fondų sąskaitas. Darbuotojui tai leidžia lengviau pasirūpinti savo ateitimi, dėl ko jis tampa labiau motyvuotas, o darbdaviui tai nieko papildomai nekainuoja

Mokesčių lengvatos nauda

D.U.K

  1. Kaupimo sutarties terminas - ne trumpesnis kaip 10 metų
  2. Įmokų suma neviršija 25% priskaičiuoto mokėtojo darbo užmokesčio per metus.
  3. Turi įvykti abipusis susitarimas, tarp darbuotojo ir darbdavio. Reiškiasi darbuotojas nori naudotis šia lengvata, o įmonė sutinka tai padaryti.

Yra dviejų tipų įmonės, kurios negali pasinaudoti lengvata per darbdavį:

  1. Viešasis sektorius (valstybinės įmonės), dėl atlygio apmokestinimo tvarkos.
  2. Kitos įmonės tokios kaip didelės korporacijos, kurios tiesiog, dėl lankstumo stokos šitos sistemos negali įgyvendinti. (Bet jeigu įmonės yra su keliais, keliolika ar keliais šimtais darbuotojų, tuomet problemų neturėtų kilti).

Užduok jį čia.

Konsultuokis dėl lengvatos per darbdavį
Scroll to Top